Rondleiding Antwerpen Zuid en Nieuw Zuid
Wandel door een wijk met zowel 19e eeuwse pracht als fenomenale moderne architectuur
Antwerpen Zuid is een van de levendigste buurten van Antwerpen. Het is een hotspot voor locals en toeristen die op zoek zijn naar goeie restaurants, toffe cafés en leuke winkels allerhande. Maar het is ook een buurt met heel wat bezienswaardigheden.
Dé blikvanger van het Zuid is het prachtige gebouw van het Koninklijk Museum voor Schone Kunsten. Daar starten we onze wandeling.
We verkennen vervolgens charmante straten met prachtige herenhuizen en doen onder andere het nieuwe justitiepaleis aan, een parel van hedendaagse architectuur. We wandelen langs oude dokken en door de “wijk van de toekomst“: Nieuw Zuid.
We eindigen de tour op de vernieuwde Scheldekaaien, waar we genieten van een magnifiek uitzicht over de Schelde.
Alles over de rondleiding Antwerpen Zuid
Wanneer gaat de rondleiding door?
De rondleiding Zuid en Nieuw-Zuid is een privétour en gaat door op een moment dat jij kiest. Er zijn geen vaste tijdstippen of kalenderdata.
Waar start de tour?
De wandeling door het Antwerpse Zuid begint op Leopold de Waelplaats, voor de trappen van het Koninklijk Museum voor Schone Kunsten. Je gids draagt een grijze schoudertas en naambadge.
Waar eindigt de tour?
We sluiten onze tour in Antwerpen Zuid af op de vernieuwde Scheldekaaien, mét een prachtig uitzicht op de Schelde.
Hoe lang duurt de tour?
De rondleiding Zuid en Nieuw‑Zuid duurt ongeveer 2 uur.
Hoeveel kost deze tour?
€ 190 per groep (tot 16 personen). Bij een grotere groep krijg je extra gidsen aan € 190 per gids.
In welke talen kan ik de tour boeken?
Je kan kiezen uit Nederlands, Engels, Frans of Duits.
- Startplaats: De tour door Antwerpen Zuid start op Leopold de Waelplaats, voor de trappen van het Koninklijk Museum van Schone Kunsten. Onze gids is herkenbaar aan een grijze schoudertas en naambadge.
- Eindpunt: We sluiten af op de vernieuwde Scheldekaaien, mét een prachtig uitzicht op de Schelde.
- Duur: 2 uur
- Prijs: 190 euro per groep (tot 16 deelnemers). Bij een grotere groep zetten we meerdere gidsen in, je betaalt in dat geval 190 euro per extra gids.
- Taal: Deze tour kan je aanvragen in het Nederlands, Engels, Frans of Duits.
Antwerpen Zuid verkennen in klein gezelschap?
Wil je Zuid en Nieuw-Zuid verkennen, maar ben je alleen of met een kleine groep? Deze tour is onderdeel van onze themazondagen en wordt in 2025 ook als open tour aangeboden.
Sluit individueel aan op zondag 23 november en ontdek de buurt samen met anderen.
Meer info en reserveren via onze thematourpagina.